„Лудогорец“ играе утре първата си среща от плейофната фаза на Лига Европа срещу шампиона на Северна Македония „Шкендия“ /Тетово/. Мачът е много важен за „орлите“, тъй като при евентуален успех ще си улеснят задачата на реванша в Разград и ще успеят за втора поредна година да влязат в новата основна схема на Лига Европа. Двубоят ще се играе от 20 часа местно време /21:00 ч. българско/, но не на клубния стадион в Тетово, както се очакваше, а на националния стадион „Тодор Проески“ в Скопие, който разполага с нужния лиценз за мачове от такъв ранг.
В сегашния се вид стадионът е доста по-добър на нашия национален стадион. Съоръжението е построено в края на 70-те години на миналия век, но през последните 15 години съседите успяха да реконструират една по една всички трибуни за около 60 000 000 евро. Местата на стадиона са около 32 000. Вероятно голяма част от тях ще бъдат заети, тъй като „Шкендия“ има голяма фенска маса и е особено популярен сред албанското население в Северна Македония, което пък ни кара да мислим, че срещу българския тим няма да има изстъпления и провокации на националистична основа.
Любопитен факт е, че националният стадион на Северна Македония преди 2009 година се наричаше „Филип II Македонски“, а през 2019 година бе преименуван на Национална арена „Тоше Проески“, на името на известния певец Тоше Проески /1981 – 2007/. Това е уникален случай в световната спортна история – стадион да носи името на певец…
Разградският треньор няма особени проблеми със състава преди срещата. „Лудогорец“ уреди с картотека за мачовете с „Шкендия“ новия си нападател Матеуш Машадо. 22-годишният бразилец не попадна в групата за срещите с „Ференцварош“, но ще е на разположение на треньора Руи Мота за тези със северномакедонците. Той вече дебютира за „орлите“ при нулевото равенство срещу Локомотив София в Разград. Окончателния състав на „орлите“ все пак ще стане ясен днес следобед, когато Руи Мота ще даде пресконференция в Скопие.






Бях убеден, че наШият „хегемон“ няма да бие, но очаквах поне равен…
Мене много ме е срам…