С аромат на билки и много усмивки децата от Детска градина „Детелина“ отбелязаха по незабравим начин Еньовден – празникът на здравето, билките и слънцето. Под ръководството на своите учителки – Димитричка Великова и Атанаска Пенчева, малчуганите от трета група „Сияйни звездички“ пяха, танцуваха и рецитираха стихчета, посветени на българските традиции и природната сила на билките.
Вълшебната атмосфера на празника беше допълнена от специален ритуал – всички деца от градината преминаха под венец, изплетен от свежи билки, символ на здраве, щастие и благоденствие. Тържеството завърши с чаша чай от ароматни растения.
Еньовденският празник в ДГ „Детелина“ предостави неподправен досег до магията на българския фолклор, обичаи и любовта към природата.





