• За нас
  • За реклама
  • Контакти
четвъртък, 18 юни 2026 г.
Няма резултати
Виж всички резултати
Вестник "Екип 7"
  • Последен брой
  • Новини
  • Kрими
  • Институции
  • Здраве
  • Култура
  • Оживление
  • Политика
  • Спорт
    • Интервю
    • История
    • Образование
    • Искам думата
    • Бизнес
    • Спонсорирано
    • ОП „Иновации и конкурентоспособност“
    • Електронен абонамент
  • Последен брой
  • Новини
  • Kрими
  • Институции
  • Здраве
  • Култура
  • Оживление
  • Политика
  • Спорт
    • Интервю
    • История
    • Образование
    • Искам думата
    • Бизнес
    • Спонсорирано
    • ОП „Иновации и конкурентоспособност“
    • Електронен абонамент
Няма резултати
Виж всички резултати
Вестник "Екип 7"
Няма резултати
Виж всички резултати
Начало Искам думата

Този „Лудогорец“ чакахме!

от Вестник Екип 7
04 февруари 2025
в Искам думата
1
В свиреп мач „Лудогорец“ направи равен с „Олимпик“ в Лион -1:1

Снимки: Антон УЗУНОВ

Желю СТАНКОВ

Този „Лудогорец“ чакахме. Вероятно такова заглавие би било справедлива оценка след мача на българския шампион с „Лион“, но понеже това им бе последен сблъсък в тази европейска кампания, е необходимо нещо по така. А тези 90 минути в Лион изпълниха със съдържание сблъсъка като спортно понятие.

Както казват футболните хора, големите наказват всяка грешка и затова са големи. И „Лудогорец“ влезе в клишето в може би най-приличния му мач, в който най-после показа игра като за Европа. А другото неписано е, че късметът обикновено е при по-силните и това пред вратата на Лион в последната минута е още едно потвърждение.

Преди двубоя с „Мидтиланд“ писахме, че на „Лудогорец“ им предстои влизане в друго измерение. Срещу датчаните това не стана, но сега с „Олимпик“ /Лион/ им се получи. И още нещо от предвиденото – това им е на тях проблемът, как да си проведат зимната подготовка като натоварване, че с тези мачове да не се изложат пред чужбината.

За тях дългото международно участие чак до края на януари си бе нещо като паралелно първенство без точки и класиране, защото така или иначе нямат ниво да се надиграват с такива отбори. И може би представянето им в Лион е изключение. Хм, или пък късно напипване на ваксата. Във Франция хората на Игор Йовичевич показаха самочувствие, демонстрираха опит, манталитет и вече прибавяне на спортно технически показатели. Видяхме голям дисонанс, в музиката това е нехармонично съчетаване на музикални тонове – от тихия и почти празен стадион в Разград преди седмица до шумната и лъскава арена „Групама“ във Франция. Да, имаше двама, които добавиха стойност – Падт и Нареси. С тях българският шампион започна двубоя така, сякаш иска да се покаже, че не му се тръгва от турнира Лига Европа и иска да остане. Защото до следващата еврокампания го очакват досадните и нискоразредни мачове в България за отбиване на номера.

Това в четвъртък късно вечерта вероятно бе най-добрият старт за „Лудогорец“, който заигра като отбор от средната класа на Европа. Спецовете в щаба на Йовичевич добре бяха изчислили как да дозират зимните натоварвания, че сега да са в топ кондиция, а може и хранителни добавки да бяха ползвали. Но лудогорци не оставяха да бъдат надтичани, не изоставаха за спорни топки и изобщо бяха на високо ниво и като постройка, и като идея, и като реализация. Тимът от Разград бе много гъвкав и мобилен, с бързо разтваряне и прибиране, с неколкократно излизане от натиска на пресата на „Олимпик“ с пасове с едно докосване. И изобщо тази игра трябва със сигурност да кара всички да потънат в размисли и страсти. Дали най-после не са случили на чуждестранен треньор, дали не е време вече да нарушат дисбаланса в селекцията и да го превърнат в баланс и трайно да вдигнат нивото за международната сцена. Самите футболисти може би играеха и за бъдещи трансфери, защото се вижда, че разградската търговска платформа си я бива и работи в доста приличен финансов диапазон.

И сега размислите вече са в посока как от „Лудогорец“ да си планират пролетния полусезон у нас. Ясно е, че рязкото сваляне на нивото на съперниците у нас ще ги вкара в нежелана за тях действителност, но в този аспект нямат избор. Първият им мач за първенство пак е гостуване, но с „Левски“, който като състояние е на светлинни години от Лион. Преди това имат мач за престиж за Суперкупата и така ще е до момента, в който европейският жребий излъчи съперника им от предварителните кръгове за Шампионска лига.

Желю СТАНКОВ, „Тема Спорт“

Коментари 1

  1. Бай Иван - Чистача says:
    1 година ago

    Ако авторът на статията беше футболист и ако Кабаков свиреше мачовете им, „хегемонът“ щеше поне 14 пъти да е печелил Шампионска лига… Гарантирано!
    Ако и Домуса беше президент на УЕФА, разбира се…

    Отговор

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing Vision
Вестник "Екип 7"

За нас

Вестник "Екип 7"

"Екип 7" излиза три пъти в седмицата: понеделник, сряда и петък в 16 страници, осем от тях с пълноцветен печат. Разпространява се на територията на цялата Разградска област с най-голямо проникване на вестникарския пазар.

Категории

  • Kрими
  • Бизнес
  • Здраве
  • Институции
  • Интервю
  • Искам думата
  • История
  • Култура
  • Новини
  • Образование
  • Оживление
  • Политика
  • Спонсорирано
  • Спорт

Партньори

  • Дигитална маркетинг агенция „Marketing Vision“

© 2025 Всички права запазени. Вестник "Екип 7" | Условия за ползване

Tекстовете и снимките в този сайт са авторско притежание на съответните приносители.
Публикуването на материали от www.ekip7.bg става само след съгласието на "Екип 7"!

  • Казина, които плащат мигновено в Мексико
  • Преглед на казино Pin-Up в Канада
  • Виртуални Казина: Възможности в Pin-up, Казахстан
Няма резултати
Виж всички резултати
  • Последен брой
  • Новини
  • Kрими
  • Институции
  • Здраве
  • Култура
  • Оживление
  • Политика
  • Спорт
  • Интервю
  • История
  • Образование
  • Искам думата
  • Бизнес
  • За нас
  • За реклама
  • Контакти
  • Електронен абонамент

© 2025 Всички права запазени. Вестник "Екип 7" | Условия за ползване

Tекстовете и снимките в този сайт са авторско притежание на съответните приносители.
Публикуването на материали от www.ekip7.bg става само след съгласието на "Екип 7"!

Бисквитки

Този уеб сайт използва бисквитки. Научи повече