
От областта вече имаме първи отбор класирал се за финалите на ученическите игри през тази учебна година постигнали победи във всички етапи на игрите. Това са най-големите юноши от СУ „Христо Ботев“ – Кубрат с учител Илиян Илиев, които на 2 април, на втората зона проведена във Варна, успяха да победят с 10 гола разлика представителите от Добрич. С това, заслужиха визата за финалните състезания, чиито домакин в края на април ще бъде гр. Хасково.
По същото време, но в спортната зала по тенис на маса в ОУ „Ив. С. Тургенев“- Разград, при отлична организация, се проведе зоналния етап по тенис на маса за двата пола за 5 – 7 и 8 – 10 клас, с участието на общо 15 отбора. Нашите представители от ОУ „Христо Ботев“ – с. Брестовене при момичетата с учител Ахмед Ферхад, СУ „Христо Ботев“ – Лозница при момчетата с учител Айдън Нихадов и юношите от НПТГ „Шандор Петьофи“ – Разград с учител Деян Маринов, се класираха на третите места и заслужиха бронзовите медали. На четвърто място останаха девойките на Траяна Йорданова от ПГО „Станка Николица Спасо-Еленина“ – Разград.





