При отлична организация в спортната зала на Езиковата гимназия в Разград се проведе зоналният етап на ученическите игри по бадминтон в трите възрастови групи и двата пола. Организаторите от ОК „Спорт в училище – Разград“, със съдействието на съдийската колегия към клуба по бадминтон, домакините и община Разград, предоставиха прекрасни условия за надпреварата на общо 15 отбора от III зона – Русе, Силистра, Търговище и Разград. Оспорваните срещи бяха между нашите отбори от областта и тези от Търговище, някои продължили почти 3 часа, защото русенските отбори от години са отново много преди останалите.
И шестте шампионски купи, придружени със златните медали, отпътуваха за дунавския град, които си спечелиха квотите за финалните състезания, чиито домакин е Хасково за всички възрастови групи.
Поздравления заслужават и разградските представители, спечелили 5 от шестте сребърни купи и медали – момичетата но ОУ „Отец Паисий“ – Разград, момчетата от ОУ „В. Априлов“ – Исперих, юношите 8 – 10 клас на НПТГ „Ш. Петьофи“ – Разград, девойките 11 – 12 клас от СУ „Хр. Ботев“ – Кубрат и юношите на ППМГ „Акад. Н. Обрешков“ – Разград. С бронзовите медали се окичи отборът на девойките 8 – 10 клас от ПГ – Кубрат.
Проявата беше уважена от представителя на ММС Илиян Станчев, а наградите да връчиха Златина Георгиева от Община Разград, Иван Петров от РУО – Разград и Симеон Тодоров от ОК „Спорт в училище – Разград“.





