Държавен личен шампионат по ММА за всички възрасти се проведе в София под егидата на Българската федерация по ММА. Състезанието бе квалификация за определяне на националните отбори за Световно първенство за младежи, мъже и жени през септември и октомври тази година в Тбилиси, Грузия.
Клуб „Хан Аспарух“ – Разград бе представен от Алпер Ахмед, който се състезава в дивизия „юноши“, полусредна категория до 77.100 кг, в която участие взеха 13 бойци.
След пълна доминация в първите две срещи, спечелени с единодушно съдийско решение, Ахмед достигна до полуфинала. В него той се изправи срещу състезател от Стара Загора и отново спечели, след прилагане на задушаващ ключ във втория рунд.
Всички финални срещи се изиграха след приключване на мачовете за излъчване на финалистите в отделните дивизии и категории. В последната битка Алпер Ахмед игра безупречно срещу друг състезател на старозагорския клуб „Атила“, като в средата на първия рунд приложи заключващ ключ на ръката, който доведе до предаване на противника. Победата във финалната среща отреди златния медал на младия разградски състезател и титлата държавен шампион по ММА.
Клуб „Хан Аспарух“ с треньори Хубан Соколов, Павлин Колев, Мирослав Костадинов и Ангел Дермански, осъществява спортно-тренировъчна и спортно-състезателна дейност в спортовете – смесени бойни изкуства (ММА), граплинг и бразилско джиу джицу и муай тай.





