Условна присъда ще търпи шофьор, засечен от полицията да управлява автомобил под въздействието на наркотични вещества.
На 2 юли тази година, при извършена в Завет проверка от служители на Районно управление-Кубрат, 29-годишният А. Е. А. от Острово е бил установен да шофира „Нисан Х-Трейл“ след употреба на кокаин.
За деянието си той се е признал за виновен и е сключил споразумение с прокуратурата, което Районен съд-Кубрат е одобрил. Според договореното в документа, младият водач ще изтърпи условна присъда от 5 месеца затвор с 3 години изпитателен срок.
За срок от една година и половина той ще бъде лишен и от правото да управлява моторно превозно средство.
Споразумението има значението на влязла в сила присъда и не може да бъде обжалвано.





