Младежи са установени с наркотици при полицейска акция в Исперихско, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР в Разград.
Случаят е от вторник, когато около 12.00 часа в Голям Поровец за проверка е спряна „Шкода Октавия“. В хода на предприетите контролни действия 19-годишният водач на автомобила е бил пробван с „Drug test 5000“, който отчел резултат, положителен на амфетамин, канабис и метамфетамин. След като е отказал да предостави кръв за химичен анализ, младият шофьор е задържан в Районно управление-Исперих.
При последвала проверка у единия от пътниците, непълнолетен 16-годишен тийнейджър, е намерено полиетиленово пликче с 1.60 грама тревиста маса, която при тестване е реагирала положително на марихуана.
По случая са започнати досъдебно производство по чл.354 А, ал.3, т.1 и бързо производство по чл.343 Б, ал.3 от Наказателния кодекс. Текстовете са за притежание на наркотични вещества и шофиране под въздействието на дрога.






Ако този и други любители на високи скорости бяха в казармата, щяха да карат я танк, я бтр. Всеки ден по три пъти щяха да бягат по 5 км след танка, воювайки срещу врага.
Ето затова казармата трябва отново да се върне! Но, ако се върне казармата, батките с големите шкембета в парламента няма да има какво да крадат…
На любителите на наркотици и Господ не може да им помогне.
Употребата на наркотици води до естествен подбор…