
„Лудогорец“ завърши снощи 0:0 като гост на хърватския шампион „Риека“ в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Двата тима подходиха с предпазливост, без да поемат сериозни рискове в срещата, играна на стадион „Руйевица“.

Най-чистите положения пропуснаха Тони Фрук за хърватите и Оливие Вердон за разградчани. Вратарят на разградчани Хендрик Бонман направи много силен мач и показа, че неслучайно го искат от „Байерн“ /Мюнхен/ и от още един отбор от Бундеслигата.
Първото по-сериозно напрежение бе пред вратата на „Лудогорец“ в 3-ата минута. След центриране в наказателното поле на българския отбор, Якуб Пьотровски не успя да изчисти. След това топката попадна в Тони Фрук, който стреля, но Хендрик Бонман спаси без проблеми.

„Риека“ организира опасна атака в 12-ата минута. Тони Фрук намери Лука Менало, който се измъкна първоначално от защитниците на „Лудогорец“, но в последния момент Сон успя да го затвори, да блокира удара му и топката излезе в корнер.
В 16-та минута се Нико Янкович се измъкна зад гърба на отбраната на „Лудогорец“ и изскочи сам срещу Хендрик Бонман. Вратарят излезе да го пресрещне, двамата се разминаха, след което Янкович падна на терена, но без да има, каквито и да било претенции, а топката излезе в аут.
В 26-ата минута Текпетей комбинира с Ерик Маркуш, който се изтегли по десния фланг, а след това върна за ганаеца, който стреля ниско към вратата от дистанция и бе точен, но слабо и в ръцете на вратаря Мартин Зломислич.
„Лудогорец“ организира атака в 30-ата минута. Филип Калоч подаде към Сон, който продължи към Кайо Видал, който отправи опасен удар, но топката премина над напречната греда на вратата на „Риека“.
Минута по-късно Тони Фрук направи много добър пробив и стреля от границата на наказателното поле, но Хендрик Бонман успя да спаси.
В 39-ата минута футболистите на „Риека“ организираха бърза атака по левия фланг. Младен Деветак бе изведен в наказателното поле и центрира към далечната греда за Тони Фрук, който стреля от малък ъгъл от въздуха, но нито един от съотборниците му не успя да я засече.
Защитата на „Лудогорец“ сгреши в 68-ата минута и пред Тони Фрук се откри много добра възможност. Той бе на скорост в наказателното поле и стреля, но Хендрик Бонман отново се намеси чудесно и спаси.
Разградчани направиха много голям пропуск в 75-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на „Риека“, топката стигна до Оливие Вердон, който бе оставен непокрит, но ударът му бе много неточен и топката излезе в аут.
„Риека“ организира много опасна и бърза контраатака в 79-ата минута, при която Тони Фрук стреля, но слабо и право в ръцете на Бонман.
В първата минута на добавеното време на мача Тони Фрук стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Хендрик Бонман.
Всичко ще бъде решено на реванша в Разград, който е в следващата сряда, 30 юли, от 20.30 часа.
Ако елиминират „Риека“, „орлите“ продължават към трети предварителен кръг на Шампионска лига, където ще срещнат един измежду арменския „Ноа“ – бившият отбор на треньора им Руи Мота, или добре познатият съперник от Унгария „Ференцварош“. При отпадане от хърватския шампион, за разградчани предсстои среща със загубилия от двойката „Шелбърн“ /Ирландия/ – „Карабах“ /Азербайджан/ в Лига Европа.




