Почерпен шофьор на лек автомобил „Фолксваген Туран“ опита да избяга от полицейска проверка в град Кубрат. Около 21 часа на 4 април полицейски служители, които работят по акция за безопасност на движението, подават сигнал за спиране към автомобила, движещ се по улица „Цар Освободител“. Явно силно притеснен, че заради употребата на алкохол предстои да му бъде отнет фолксвагена, 41-годишният мъж не се подчинил на полицейското разпореждане да спре и натиснал газта в опит да избяга.
Като по филмите, униформените служители на реда отговорили на предизвикателството и предприели преследване. В крайна сметка полицаите успели да заловят беглеца в село Беловец. Оказало се, че е имал основание да се притеснява. Извършена му е проверка за употреба на алкохол, при което дрегерът отчел 1.02 промила. Взета е и кръв за химичен анализ, а по случая е образувано бързо производство.





