
Вестникът от десетилетия информира добросъвестно хората от района и не спестява никому неудобните истини – така ще е и занапред
Депутатът Гюнай Хюсмен отбелязал във фейсбук профила си, че написаното от нас в материала „Разград – най-постната пица в държавния бюджет“ /бр. 29 от 12-ти март/ било лъжа.
В статията се анализираше проектът за бюджет /вече приет – б.м./ и се отбелязваше, че предвиденото за Разград е доста скромно, сравнено с области от подобен ранг. Цитирахме и съвсем конкретни неща от проекта преди да е минал на второ четене. Отбелязахме обаче и това, че сред причините за незавидното положение на областта са недостатъчната активност на местните власти и държавните институции, както и липсата на влияние и активност на депутатите от управляващото мнозинство. Ето, това всъщност е подразнило депутата Хюсмен и като не е намерил някакви сериозни аргументи, просто е обявил, че „Екип 7“ лъже. Нещо повече – самият той си е позволил да шикалкави и да манипулира. Ето защо се налага да направим някои уточнения и да припомним отново написаното от нас.

Гюнай, ти или не владееш метода „Четене с разбиране“, или просто се опитваш да лъжеш и да демагогстваш. Предполагам, че е второто, тъй като въпросният метод за четене е по силите на децата, а ние сме излезли отдавна от тази възраст.
В „Екип 7“ всичко за тазгодишния бюджет и Разградска област е описано подробно и добросъвестно.
Безспорен факт е, че освен едно мижаво въжено мостче за 4,1 хил. лева в язовир „Бели Лом“, няма нито един стратегически обект в областта с директно национално финансиране.
За предвидения ресурс за обекти по общински програми /въпросните 30 милиона за Лома в Разград/, както и за целевото субсидиране на капиталови дейности по общини, също много подробно в нашата статия е написано какво е предвидено, с изричното уточнение, че сходни области и общини получават много по-щедро финансиране отколкото Разградска област, което също е факт.
Да, за проекта на Община Разград за градската част на Лома е написано съвсем точно в статията, никой не го е пропуснал или омаловажавал. Сега използваме момента да припомним, че този проект влезе за разглеждане и бе одобрен още от кабинета на Николай Денков, а самият договор да финансирането бе сключен в началото на юни 2024 г. между кмета Добрин Добрев и регионалния министър в служебното правителство на Димитър Главчев. Какви ползи ще имаме от сегашното правителство – тепърва ще чакаме да видим и оставаме с надежда.
Тъй че не „Екип 7“ лъже – ти извърташ нещата, защото не ти изнася истината и очевидно ти е трудно да приемеш с достойнство една дребна, но напълно основателна критика.
Моят призив към всички е: хора, четете „Екип 7“, който от десетилетия описва добросъвестно и обективно всичко, което засяга района и не спестява никому неудобните истини! Четете обаче внимателно и…с разбиране, а не както дяволът чете евангелието…
Митко ХАНЧЕВ
главен редактор на „Екип 7“
П.п. Написахме тези редове в отговор на поста на депутата и наш стар познайник Гюнай Хюсмен не защото сме докачливи или обидчиви, а защото държим да се знае следното:
– Ние работим не със заклинания и манипулации, а с факти – който не вярва и има достатъчно време, нека да отвори вече приетия бюджет, да го изчете и ще се убеди, че написаното от нас е самата истина – както винаги е било междувпрочем;
– Още в първия си брой през 1992 година обявихме, че нашата цел е да предлагаме на читателите си точни факти и свободни мнения и последното нещо, което ни интересува, е комфортът на облечените във власт. Такива са идеите и практиките на свободната европейска журналистика, към които се стараем да се придържаме и ние. Така е било, така и ще бъде!
– С истината не се правят компромиси, за нея дори се воюва – затова и надзаглавието на тази публикация неслучайно е заимствано от Ботев и Захари Стоянов…






Ханчев, стига си се правил на многознайко, откакто г-н Хюсмен е народен представител умишлено пишете винаги против него и защитавате местните комунисти от БСП/БКП. Няма ли да напишете нещо за случващото в община Разград и какви ги върши Добрин комсомолеца.
Поръчковата ви статия за ветрогенераторите говори друго, господине.
С тази лъжлива статия редакторчето се опитва да увеличи мижавия интерес към вестника, но с такава пишман журналистика няма как да се случат нещара
На Гюнай му свършиха лъжите но не и парите. Той може да спре да лъже, защото вече никой не му вярва, но няма да спре да си купува депутатското място.
Чавдарче ,мило другарче ,колко ти плащат да бъдеш глашатай на човек ,който си служи с не истини ?
Чавдарче ,мило другарче ,колко ти плащат да бъдеш глашатай на човек ,който си служи с неистини ?
Мишка, Гюнай Хюсмен във фейсбук сподели документи, които показват за кои проекти колко пари са отпуснати за цялата област. Няма смисъл да пюеш коментарите под поста.
ВСИЧКИ СТЕ ИДИН ДОЛ ДРЕНКИ!
СРАМ НИ Е И ОТ ДЕПУТАТИТЕ-КРАДЦИ, ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА ОБЩИНСКИТЕ СЪВЕТНИЦИ В РАЗГРАД. ХВАНИ ЕДИНИЯ,УДАРИ ДРУГИЯ…
МОШЕННИЦИ!
След почти 20 години, миналата година за пръв път посетих родния си Разград и още веднъж разбрах колко съм бил прав за да не идвам 20 години. Това което видях страшно ме разстрои…такава селяния, такава простотия, такава цигания, такава безстопанственост, такова безхаберие…града в който съм се родил и който толкова обичам беше неузнаваем…
Поне имаме кмет,ако беше Миро -30% и хора нямаше да има.Сега се прави нещо.Г.Хюсмен осиго средства да се реставрира джамията и дава поминък на 100 работници. Да се благодарим че има Ясеновец,Раковски и Дянково
ВЯРНО МНОГО ЛЪЖЕ……. така ми каза една служителка от Кметството….. блондинка …. 🙂