Малолетен от „къщичките“ в жк „Орел“ в Разград ограби 8-годишно момиченце.
От пресцентъра на Областната дирекция на МВР съобщиха, че сигнал за посегателството е подала 35-годишната майка на потърпевшото дете. На органите на реда тя разказала, че около 19.00 часа на 25 февруари непознато момче е отнело мобилния телефон „Самсунг А12“ от дъщеря й, след което побягнало в неизвестна посока.
В хода на предприетите незабавни оперативно-издирвателни действия служителите на полицията са установили извършителя на деянието – 12-годишен, настанен в Комплекса от центрове за настаняване от семеен тип за деца без увреждания в Разград.
Откраднатият мобилен телефон е върнат на родителите но момичето, а по случая е започната проверка за грабеж по чл.198, ал.1 от Наказателния кодекс.





