Тя е създател на Холистичен уелнес кабинет в Разград. Сертифициран треньор е по здравословен начин на живот, НЛП-коуч, нутриционист, трансформационен констелатор. Прилага метода „Енергийна матрица. Изцеление на времевата линия. Дистанционно виждане“. Занимава се още с профилактика и изцеление на душата и тялото, като използва различни техники. Сред тях са биорезонансна диагностика и методът на директната промяна, взаимстван от руска школа. В момента завършва обучение за „Трансформация на живота през Акашовите записи“, както и за придобиване на нови нива за специалист – констелатор чрез работа с травми и вселенска терапия. Автор е на единствената по рода си програма „Клетъчен и духовен рестарт“. През 2022 г. издава първата си книга, която е планер-дневник към нея. Книгата помага на хората, които търсят отговори за негативни опитности и искат положителна промяна и по-добро качество на живота си.
Днес тя се самоопределя като „ЖИВА жена“, посланик на светлината. Силвия Стоянова e родена в Русе през 1970 г. Сърцето й я довежда в Разград, където създава семейство. Има две пораснали деца, които са поели по пътя си, днес вече е щастлива баба на внуци. Завършила е индустриален мениджмънт. В последните години се обучава в сферата на енергийната психология.
Г-жо Стоянова, откога проявявате интерес към нетрадиционните методи за лечение и себепознание?
Това беше процес на осъзнаване. След като на 35 години в живота ми влезе „коварният рак“ нямах много време да страдам, да се самосъжалявам, а да избера между живота и смъртта. Имах две малки тогава деца и трябваше да избера да живея. Така започна пътуването ми към мен самата. Смених химическите продукти, козметика, почистващи препарати и т.н. Опитвах различни режими, детокс програми, изчиствания, изчетох много книги, станах посланик на красотата и на здравословния начин на живот. Сертифицирах нутрициология, за да мога да намеря най-подходящата за мен храна според моята индивидуалност. Това е процес на постоянно разширяване и обучение, прилагане, отхвърляне и търсене на това, което ще ме направи цяла. Появи се потребност да направя връзка с душата си, защото за да има здраве е необходима цялост и баланс между тялото, емоциите, разумът и душата. Тогава си във връзка със своя Дух и си центриран. Така в живота ми влезе „Енергията за лечение“. Благодарна съм, че съм сертифицирана в единствената българска енергийна система Вихриом и съм гранд мастер енергиен лечител. Опознах силата на Констелациите, като най-бързата методика, която стига до подсъзнанието ни и помага за разширяване и изцеление на съзнанието. Сертифицирах и още методи за работа. Помогнах на себе си, за да мога да бъда в помощ и на хората, които търсят положителна промяна и изцеление на всички нива.
От какво страда най-много съвременният човек?
Според мен съвременният човек е много объркан, защото не знае какво точно иска. Погълнат от едно полусънно състояние, се движи като марионетка, притиснат от ограниченията в своята глава. Т.е. повечето хора спят и не искат да се събудят и да поемат отговорност за живота си. Нямат лични граници, не знаят кои са, какви са техните силни качества, как могат да са си полезни. Не се виждат и не дават място на себе си в собственият си живот. 90 % от хората са в ролята или на жертва, или агресират, или се опитват да спасят някого. Това е един омагьосан кръг на социалните игри на съвремието. Хората страдат, защото очакват отвън нещо или някой да ги направи щастливи, въпреки че на въпроса „Какво е щастие?“ за тях, нямат ясен отговор. Хората страдат, защото имат очаквания, ограничаващи вярвания, преплитане, травми, лоши взаимоотношения и се разболяват физически от това. Хората страдат, защото бягат от болката, а то е в тях. По-лесно е да не видят, да не направят крачка, а да стоят в зоната на комфорт, защото не вярват или имат изгода да живеят така. Това е избор и път и аз уважавам това. Всеки има така наречената Свободна воля и тя определя животите. Но когато осъзнаем, че ние избираме се случват чудесата, чудесата започват „да валят“.
От колко време се занимавате с холистична терапия и какво представлява тя?
През последните три години набрах кураж и се осмелих да заявя, че има начини да се помогне нетрадиционно. „Холистично“ всъщност означава, че се гледа на човека не само като на тяло, а като съвкупност още от емоции, разум и душа. С лечение на тялото се занимават лекарите. Когато има емоционален проблем и проблем с разума се включват психолози, психиатри. Но когато е болна душата и няма връзка с духа, се намесват вече методите от енергийната психология, констелации, изцеление на времевата линия, енергийна матрица и други. Намирайки причината за дисбаланса на ниво „душа“, изчиствайки го, ние помагаме и за изцеление на разума, емоциите и тялото. Защото болестта се заражда почти винаги в нашия мозък от силна емоция, стрес или травма. За да има изцеление, е нужно да се работи холистично, т.е. общо. Холистичният подход работи защото открива причината за страданието, позовавайки се на симптомите в тялото и чувствата.
В какво се изразява методът „Семейни констелации“ и какви са ползите от него?
Констелациите са най-бързата психотерапия. Най-бързият начин за терапевтиране на нашето подсъзнание. Констелация означава съзвездие, т.е. всички от нас са част от една система – семейна или друга, в която взаимодействаме. Констелациите биват много видове, семейните обаче разкриват какви са динамиките в нашите родови системи, защото между нас има общо енергийно поле, което пренася информация. Имаме също и генетична родова памет. В семейната система, и изобщо според системния подход, има четири основни закона, които действат върху нас, независимо дали знаем, или не за това. Нарушаването на който и да е от тях, причинява психологическа травма, носи болка, страдание. Законът на принадлежност – всеки член на рода има пълното право да бъде част от родовата система. Например, във всяко семейство има такива, за които не се говори – първият съпруг или съпруга, деца от първия брак, дядо-алкохолик, чичо – престъпник. Какво се случва тогава? Някой друг идва на празното място в системата и започва да живее чужд живот. Има преплитане с абортирани или починали роднини. И тук констелациите помагат с едно просто приемане на този, който е изключен. Законът на йерархията е следващият – всички членове идват в системата по ред и имат ранг и старшинство. Не бъдете родители на родителите си, вие сте малките, не ги поучавайте, не ги съдете и не решавайте вместо тях. Законът на баланса – нарушаването на този закон е промяната в способността за „вземане“ и „даване“. Ако някой от семейство ви е присвоил нещо, принадлежащо на някой друг, или не е изплатил дълг, тогава потомъкът ще плати за него. Законът на растежа – системата винаги се опитва да се защити и да се разрасне. Освен това интересите на семейството са по-важни от тези на отделния член. Ако не си полезен за системата тя те изхвърля. Семейните констелации показват какви са нашите семейни динамики и ни дават възможност да видим, да приемем, да дадем място и да изберем да реагираме с любов и от любов. В сесиите на човек се дава точно толкова, колкото може да понесе и види. Това е един екологичен метод за работа с нашето несъзнавано.
Какво означава клетъчно хранене?
Да, това е много хубав въпрос, благодаря за него. За да нахраним нашите клетки е нужно да им осигурим енергия, за да могат да работят правилно, клетъчната мембрана да може да пропуска полезни вещества и да изхвърля вредните. За да се случи това са нужни 116 основни дневни хранителни вещества. Клетките имат способност да възстановяват нашето тяло, когато им дадем възможност за това. Клетъчното хранене е балансирано в четири до пет хранения дневно, в правилно съотношение на мазнини, протеин, въглехидрати, с пресни плодове и зеленчуци и оптимален прием на вода – достатъчно вода, за да може първо клетката да бъде хидратирана. Всички болести в основата си са от гладни клетки. За да ги нахраним е важно да знаем кои храни са живи и от кои храни можем да усвоим полезните вещества, витамини, минерали, аминокиселини, макронутриенти. Знаем че вече почти не се намира органична качествена храна и бързото „фаст-фуудс“ хранене на крак, без прием на плодове и пресни зеленчуци, храненето само веднъж на ден – обикновено вечер, няма как да нахранят нашите клетки. Оправданието, че няма време или е скъпо да се храним качествено е ограничаващо вярване. Влиянието на токсините в храна, вода, въздух, начин на живот оказват влияние върху нашия метаболизъм. Той става бавен и тялото се затруднява в преработката на храната и усвояването й. Аз съм правила много експерименти с тялото си, причинявала съм му доста стрес с крайни детокси, гладолечения, режими, и така намерих много балансиран начин как да храня клетките си и това да се случва естествено, без крайности. В моята програма “Клетъчен и духовен рестарт“ много наблягам на това и всеки получава напътствия и подкрепа, за да създаде едни положителни навици и да се освободи от вредните такива, свързани с начина на хранене. Всеки от нас е една отделна вселена и ако по-често пита тялото си коя храна е полезна за него и чува, ще има отлични резултати. Използвам и клетъчна храна – добавки от органичен източник, защото това е вече задължително, за съжаление. Клетъчното хранене подпомага изчистването, регенерацията на клетките. Ако се храните с повече плодове и зеленчуци, семена, ядки, риба, Омега 3, избягвате стреса и пиете достатъчно вода, ще имате едни здрави, нахранени клетки. Стресът се избягва най-трудно, но има начин.
Кои примери от практиката си, които водят до положителна промяна, бихте споделили?
Аз работя с хора, които търсят тази положителна промяна, искат да получат отговори и да започнат да се виждат. Използвам индивидуален подход, всеки е различен, но основно работя с жени, които цял живот са живели за някого другиго, правили са всичко за другите. Жени, които имат ниско самочувствие, не се харесват, имат много детски травми. Основното е да покажа на човека, че съществува и че за да има хармоничен живот е нужно да даде място на себе си. Да се осъзнае, че той е важният, кой е, колко е ценен и да разбере, че всичко е вътре в него. Това което имаш вътре в теб, това даваш и това излъчваш и това ти се връща. Когато приемеш това и си застанеш на мястото, оправиш взаимоотношенията си с най-важния човек в живота си – със самия себе си, се случва положителната промяна, единствено и само ако си готов и искаш. Аз правя много и различни терапии, но ако човекът не е готов и не направи действията, няма да има резултат. На това уча – че отговорността е на всеки. И ми се иска все повече хора да се събудят за живот с осъзнаване. Осъзнаването е да разбереш, че ти решаваш и от теб зависи днес как ще живееш в болката или в радостта. Много е просто!
Какво Ви мотивира и зарежда в работата?
Разбрах, че всички сме ЕДНО, т.е. свързани сме в едно общо енергийно поле и всеки влияе на всеки. Ако аз днес съм сърдита и излъчвам гняв, омраза, ниски честоти, всеки близо до мен и той автоматично слиза на моето ниво. Но ако аз всеки ден избирам да съм любов, с благодарност и усмивка влизам в деня и всички около мен започнат да вибрират на тази вълна. Затова избрах да живея през полето на сърцето, събудена, да влизам в деня с осъзнати избори и вярвам, че това е начинът. Идва новото време с новата енергия и е нужна промяна, да бъдем гъвкави и да се адаптираме. Мозъкът, мислите могат да бъдат направлявани натам накъдето искаме. Наблюдателят създава своята нова реалност, квантовата физика обяснява вече и това. За това избирам да бъда посланик на тази светлина и поне 50 човека около мен да заразя с тази светлина, всеки от тях – по още 100, и така само си представете как ще се промени живота на всички ни. Тук сме, за да се развиваме и да живеем през любовта, приемането и съгласието, че всичко е такова, защото аз го създавам.
За какво благодарите най-често и на кого?
Ооо, аз постоянно благодаря, на всичко и всеки. Когато стана сутрин първия човек, на когото благодаря е този, който ме гледа в огледалото. Имам си ритуал, нещо като ходеща благодарствена медитация и благодаря, че съм жива, че дишам, че имам ръце, крака, чувам, виждам, усещам аромата на природата, на мама, на тати, на моите мили клетки, които се трудят неуморно, за да бъда в перфектно здраве, на рода, на учителите ми, духовните ми водачи, на децата и внуците ми, на всички прекрасни хора, с които ме среща съдбата. Благодарността е най -силната вибрация, която ме храни. Благодарността е прозореца към чудесата, защото само благодарейки ти се свързваш с изобилието около теб. Благодарност и поклон към всички, защото сме равни, защото сме заЕдно.
Последната прошка, която сте дали?
По принцип няма какво да се прощава ,защото всичко е такова каквото е и е най-доброто, което може да случи. Ние оцветяваме и оценяваме събитията, които преживяваме на добри и лоши, на черни и бели, на трудни и лесни, защото живеем в дуален свят. В действителност няма какво да се прощава, защото всеки реагира от позицията на нивото на съзнанието си и винаги така, че да защити себе си. Когато разбрах това бях в шок. И когато простих на себе си, като че ли всичко си дойде на мястото. Така че ако трябва да прощавате – направете го, но първо на себе си простете.
Умът или сърцето съветва по-добре?
Сърцето, разбира се. Когато си в полето на сърцето и погледнеш от там, се случва чудото на осъзнато живеене. Живот през сърцето. Вече е доказано, че първо е чувството и мозъкът после реагира. Почувствайки какво искам, първо със сърцето си, от там се изпраща импулс към мозъка и той започва да търси ресурси, за да достави това, което е нужно. Мисълта може да се управлява и насочва осъзнато в желаната от нас посока, само ако се доверим на чувството от сърцето.
Коя ценност бихте поставила за основа на Вашата пирамида на ценностите?
Здравето е основна моя ценност. Здравето на тялото и душата, и съм насочила цялото си съществуване към това. Ценно за мен е да си намериш онова нещо вътре, което те прави цял и част от общото цяло, и взаимодействието ти с всичко около теб е в синхрон и хармония. Живот в лекота, в потока, в единението с това, което сме.
Какъв съвет бихте дали на читателите на вестник „Екип 7“, които в момента преминават през трудни моменти в живота си?
Бих им казала, че и това ще мине. Животът е като колело. Няма да е все така. И да си добре, и да си зле, всичко се променя. Единственото, което може да направите е да се фокусирате върху ползите от всичко, което идва и е. Да стъпите на опита, защото той винаги е за добро, и да създадете себе си, взимайки случилото се като „опит“, изпълвайки се с цялост, любов и светлина. Пътят е навътре към себе си и отвън идва това, което е в нас. Имайте смелостта да поемете отговорност и да заживеете, осъзнавайки това. Щом аз успявам значи и вие можете. Благодаря от сърце и душа!
Нади КАРАГЬОЗОВА
снимки: личен архив С. СТОЯНОВА






Да си оправи първо децата и семейството, шарлатанка!