За трети път вчера мотористите от клубовете „Лудогорски братя“ и „Widows sons“ дариха капка надежда на нуждаещите се в Разград, изпаднали в крайно затруднение. В студения зимен ден изграденият пред Стария театър пункт за раздаване на топла храна, чай, витамини и маски за еднократна употреба отново привличаше разградчани, които дори и един ден в месеца могат да се възползват от протегната ръка и да задоволят най-належащата си потребност от храна.
Интересът към доброто дело всеки път е голям, разказват организаторите с най-различни професии – ветеринарни лекари, инженери, събрани от общата си страст към моторите. Този път заради влошените метеорологични условия и по-ниските температури площадът пред театъра беше по-безлюден от обикновено, но все пак гладен не се стои. Предварително подготвените ястия винаги са повече, за да има за всички, но ако все пак остане нераздадена храна, тя се дарява в Дома за пълнолетни лица с деменция в областния център.
Помощ и подкрепа на мотористите оказват различни фирми и лица от града. Кой с каквото може, разказват организаторите – с парични средства или с хранителни продукти. На Рождество Христово, например, жена предоставила празнично опаковани детски дрехи като подарък за изпитващите нужда. Така грейнали не само лицата на възрастните, но се разгорял пламъкът на надеждата и в детските очи.
Инициативата „50 топли обяда“ стартира в Разград на Никулден, след което отново стопли сърцата и стомасите на нуждаещите се навръх Коледа. Тя е в рамките на кампанията на световната мото организация „Widows sons“ и „Masonic Riders“ „Помощ на две колела“, в която лудогорският град бе сред първите включили се. Този път се осъществи с подкрепата на Фондация „Благотворителност и милосърдие“ към ОВЛБ,
Следващото планирано провеждане на добрата акция ще бъде на Трифон Зарезан, когато прилично за празника ще бъде осигурено и греяно вино. Националният празник Трети март също влиза в календара на мотористите, отреден за социални дейности. Благородното събитие вероятно ще продължи до края на април, като идеята е да не се обвързва единствено с християнски празници. След това по улиците пак ще има нуждаещи се хора, но все пак основната отговорност е на държавата…
Десислава СТЕФАНОВА