Фондация „Листопад на спомените“ и вестник „Пенсионери“ организираха Национален поетичен конкурс „Поетичен листопад“. Той се проведе в Двореца на културата и спорта във Варна, където се състоя и Националния фестивал „Листопад на спомените“. Състоя се и премиерата на поетичния сборник „Листопад на спомените“ с произведения на автори от страната.
В конкурса, който се проведи за седемнадесети път, участваха 160 автори от страната и бесарабски български писатели, които са на възраст над 55 години. От Разградска област са поместени стихотворения и епиграми на Донка Василева от Разград, Димитър Атанасов от Кубрат и Ангел Николов от Исперих.
Журито бе в състав – председател поета Матей Шопкин и членове: Георги Драмбозов – поет и Георги Илиев – журналист. Отличени бяха творби в разделите „Поезия“ и „Хумор и сатира“.
В раздел „Хумор и сатира“ в сборника бяха включени 15 автори от страната с епиграми, басни и сатирични стихотворения. В конкурса за сатира с втора награда бе отличен Турхан Расиев от Варна, като първа награда не бе връчена. На трето място журито класира Ангел Николов от Исперих, който участва с осем епиграми.
Цанка ДИМИТРОВА





