В навечерието на Курбан
байрам областният управител Гюнай
Хюсмен се срещна с районния мюфтия
Мехмед Аля и му връчи поздравителен
адрес по повод мюсюлманския празник.
„В
този ден отваряме не само домовете си
за мили гости, а най-вече сърцата си, за
да сторим добрина на хората, които
най-много се нуждаят от жест на
съпричастност! Желая на Вас, г-н Аля, и
на всички мюсюлмани в Разградска област,
да бъдете здрави, да се радвате на светли
празнични дни, изпълнени с много веселие,
споделено благополучие и вяра в
по-щастливото бъдеще!“, се казва в
поздравлението.
Поздравителни адреси от областния управител ще бъдат изпратени днес до всички 93 джамии в Разградска област, честитки по електронен път, както за всеки национален и религиозен празник, ще получат и кметовете на общини и населени места в областта.





