До господин Пламен Панчев, дългогодишен учител по баскетбол в УСШ „Р. Бухтев“, по повод на статията, публикувана във вестник „Екип 7“, бр.81/4381 от 24.07.2019 г., в която се казва: „Влезе се в силна конфронтация с индивидуалните спортове, които са под шапката на УСШ, стигаше се дори до физическа саморазправа между треньорите“ и „Приоритет беше даден на така наречените джобни спортове, които използваха устройството на УСШ. Така за няколко години, от водеща позиция баскетболът стигна дъното“.
Ние, бивши и настоящи учители – треньори от УСШ „Р. Бухтев“, уважаваме всеки един спорт, независимо дали е „джобен“, или баскетбол, независимо дали се практикува или не при нас, просто защото сме професионалисти и никога не бихме си позволили физическа саморазправа!
В УСШ „Р. Бухтев“ от дълги години се развива спортът баскетбол. Имаше период в историята на школата, когато съсловието на учителите по баскетбол беше най-многобройно и не може да се говори, че това е пренебрегнат спорт, защото в една организация всеки уважаващ себе си директор иска да се ръководи според правилата и нормите ѝ.
УСШ „Р. Бухтев“ работи за масовостта сред подрастващите в заниманията по различните видове спорт. Всеки който иска да развива високо спортно майсторство има възможност да го прави в дадения спортен клуб. А защо г-н Панчев не е спомогнал това да се случи в БК „Лудогорец” по онова време, е тема на друг разговор, който нас не ни касае.
УСШ „Р. Бухтев“ е отворена към всички спортове и треньорите, желаещи да работят професионално и според правилата и нормите в извънучебното заведение, винаги са добре дошли.
Смятаме, че не е етично един човек, който е майстор на спорта и почетен гражданин на град Разград, а може би има и други звания, да постъпва така неморално, говорейки неистини за организацията, в която е работил и в която е постигнал почетната възраст за пенсия. Мислим, че конфронтацията, която се опитва да създаде между организациите, занимаващи се със спорт на различно ниво в нашия град, не е от полза за никого.
С уважение:
Росен РУСЕВ, Красен ЦОНЕВ, Жана ПЕТКОВА, Венко РУСЕВ, Николай АНГЕЛОВ, Севдалин СТОЯНОВ, Иван ИЛИЕВ, Татяна СТАНЕВА





