За лошо качество
и изпълнение на новата асфалтова настилка
в Черковна алармира редакцията на „Екип
7“ адвокат Младен Енчев. Той има къща
тъкмо на една от ремонтираните улици в
селото – „Недьо Лицов“. Вместо да е
доволен, че шосето пред дома му най-после
е обновено обаче, юристът с огорчение
признава, че преди ремонта то е било
много по-функционално и безопасно.

Дали за да се
спести асфалт, или просто от недомислие,
платното е стеснено и по думи на адвокат
Енчев две коли трудно се разминават. Да
пусне внучето си да кара колело там е
вече немислимо. Положеният пласт асфалт
приключва рязко и при такава денивелация
с банкета, че е опасно за велосипедисти.
От ясно по-ясно е и това, че много скоро
заради липсата на плавно преливане и
чакълиране от двете страни на пътя,
новата настилка ще бъде подядена от
дъждовете и ще изтече в канала.
Когато попитах
защо са стеснили улицата и как ще се
разминават автомобили, ми отговориха,
че по нея нямало толкова движение.
Отказаха и да пратят валяка, за да изравни
поне малко нивото на асфалта с банкета,
защото той с времето сам щял да си улегне.
Това трябва да е част от ремонтните
дейности, а те разчитат на времето и
климата, шокиран беше от случилото се
адвокат Енчев.
Разказа, че
заради лошото изпълнение, настилката
вече се рони. Предполага и че сместа е
нискокачествена, защото завърти ли
някой автомобил или мотор гуми по
улицата, изпод тях започва да хвърчи
асфалт.
Странно изглежда
след ремонта и ул. „Бузлуджа“ в селото,
тя не само че е стеснена, но е и скъсена.
Част от нея била асфалтирана, а краят й
бил подготвен за полагане на нова
настилка, но то така и не се състояло,
разказаха хора които имат къщи там.
Според адвокат
Енчев в селото имало други по-главни
улици, които са в много по-лошо състояние,
те обаче са пренебрегнати за сметка на
по-второстепенни отсечки.
И така, много
хубаво, че Министерски съвет отпусна
целеви средства за рехабилитация на
уличната мрежа в селата в Разградско,
било то и предизборно. Въпросът е, че
парите явно не се оползотворяват по
най-добрия начин.
За Черковна бяха
заделени 50 000 лева, с които можеше да
бъде преасфалтирана само една улица,
но качествено. От Общината обаче явно
са решили да заложат на количеството.
За съжаление
резултатите от това са вече видими и
разчетени от хората като „прах в очите“.
Мила КЮЛЮМОВА





