Завършиха държавните
лично-отборни шампионати по борба на
България във всички възрастови групи.
Клубовете по борба от
областта успяха да извоюват общо 13
медала, от които 9 сребърни и 4 бронзови.
Медалите бяха спечелени от клубовете
по борба от Разград – 5, Лозница и Исперих
по 4.
В СКБ „Л.Ахмедов“ –
Разград възпитаниците на треньорите
Дениз Хамид и Нермедин Якуб в своя актив
имат 5 медала, от които 3 вицешампионски
титли и 2 бронзови отличия. Това даде
възможност трима млади таланти при
кадетите и кадетките Сали Мехмед, Зелкиф
Зелкиф и Фатме Тахир да бъдат привлечени
в съставите на националните отбори за
участие на Световното първенство в края
на юли в София. Другите медалисти от
Разград са Хюсеин Ибрахим и Ердал
Неджибов.
Традиционно СКБ „Кубадън“
от Лозница, с треньор Севджан Адем-Шапката,
доказва своята класа и подготвя много
добри състезатели. Хасан Насуф при
децата, Назлъ Салиможва – кадетки,
Цветелина Михайлова и Бурчак Арслан –
при девойките, станаха медалисти.
СКБ „Осман Дулалиев“
– Исперих, с президент и състезател
Бехчет Хамид, изненада клубовете от
страната със силното си представяне.
Мехмед Раим, кат. 61 кг, и Бехчет Хамид –
кат. 97 кг, станаха вицешампиони на
България. Сребърен медал спечели Орлин
Асенов – при момчета, бронзов медал –
Неделчо Неделчев при мъжете.
Разградската борба при
кадетите, между 41 отбора от цялата
страна, се класира на 2-ро място, като
доказа, че когато борбата се развива на
масова основа, се постигат успехи.
Юмер ФИКРИЕВ





