В края на юли София е
домакин на Световно първенство по борба
за кадети и кадетки.
За чест на разградската
борба, са поканени и Фатме Шабан – при
кадетките, Сали Мехмед и Зелкиф Зелкиф
– при кадети. Всички те са от СКБ „Лютви
Ахмедов“ – Разград, ученици от Спортното
училище, възпитаници на треньора Дениз
Хамид.
Състезателите и
състезателките са вече на лагер-сбор
за подготовка за участие в шампионата
на планетата.
Фатме Шабан вече е
изявена състезателка. В продължение на
4 години от държавните лични първенства
и шампионати има извоювани 6 медала.
Преди 2 години в Словакия, на Балканските
игри се класира на 5-то място в своята
теглова категория. Само преди месец
участва и на Европейското първенство
в Фаенца, Италия, при кадетките. Сега в
новата си теглова категория 45 кг, ще
търси успех и в София.
Другите ни състезатели
са дебютанти в националния отбор, като
с представянето си досега на първенствата
доказаха, че заслужиха да бъдат част от
най-добрите.
Сали Мехмед ще се
състезава в кат. 48 кг, а Зелкиф Зелкиф –
в кат. 110 кг. С отличното си представяне
през тази състезателна година те
заслужиха участието си на Световното
първенство.
Юмер ФИКРИЕВ





