реванша с „Ференцварош“ от първия кръг на Шампионска лига. Мачът ще се играе довечера от 20.30 часа в Разград. „Визията на нашия отбор е да играе офанзивен футбол. Това обаче не значи, че няма да подходим сериозно в дефанзивен план. Но основната ни задача в реванша с унгарците е да вкарваме голове“, каза Стойчо Стоев.
загуба с 2:1 в първия мач в Унгария,
капитанът на тима Светослав Дяков, който
взе участие в брифинга, заяви, че
„Лудогорец“ е имал и далеч по-сериозни
изпитания, с които се е справял.
„Ференцварош“ е силен отбор, но ние
сме по-добри и ще се справим. Унгарците
ги чакат много тежки минути в Разград.
Даваме си сметка какъв мач предстои.
Готови сме“, лаконичен бе Дяков.

Преди брифинга Стойчо
Стоев инспектира новото покритие на
„Лудогорец арена“ и остана видимо
доволен. По-късно поясни, че футболистите
му ще направят „сефтето“ на терена
направо на мача, тъй като чимовете бяха
сложени неотдавна, а вчера вървяха
последните довършителни работи.
Отговаряйки на въпрос
на „Екип 7“, Стойчо Стоев категорично
опроверга появилите се спекулации за
трансфер на вратаря Ренан дос Сантос в
„Бенфика“. В понеделник в португалските
медии се тиражираха информации, че
грандът от Лисабон е готов да предложи
2,5 млн. евро. Стоев каза, че би било
проблем, ако клубът продаде един от
двамата си вратари. „Ренан си е наш
вратар. Няма никакви коментари за
продажбата му. Може и да има някакъв
интерес, но до мен не достигало нищо.
Щом не е достигало, значи не е нищо
сериозно. Нашите вратари са Ренан и
Пламен Илиев и няма как някой да бъде
продаден, защото би станало проблем.
Ренан е вратар на „Лудогорец“, каза
Стоев.

Едно е сигурно – довечера
битката на „Лудогорец арена“ ще е на
живот и смърт. Вчера в интервю за
официалния сайт на унгарците 26-годишният
германски защитник на „Ференцварош“
Марсел Хайстер заяви, че тимът му няма
никакво намерение да се брани на реванша
срещу „Лудогорец“ и не се страхува от
това, че ще бъде подложен на натиск.
Левият бек каза още, че отборът му много
разчита на подкрепата от своята фанатична
публика.
Според информацията,
с която разполагахме до обяд вчера,
около 500 унгарски фенове се очаква да
подкрепят отбора си на реванша. Възможно
е обаче да са повече, тъй като се очаква
няколко големи групи, които вчера са
били в Букурещ, днес да дойдат в Разград.
От ПФК „Лудогорец“
уведомяват всички фенове, които ще
гледат на живо реванша, че стадионът
днес отваря врати в 18.30 ч. Клубът напомни
още, че днес от 10 часа ще работят касите
на улица „Васил Левски“. Важно е да се
знае, че продажбата на билети ще бъде
преустановена 15 минути преди началото
на двубоя – в 20.15 ч. Касата за феновете
на унгарския тим на сектор „Г“ ще отвори
в 18 часа.
Очаква стадионът да е
пълен и по тази причина ПФК „Лудогорец“
призовава феновете да дойдат за мача
възможно по-рано, за да се улесни
пропусквателния режим и да се избегне
струпване по входовете.
Всички фенове са
задължени да носят със себе си документ
за самоличност. Малолетните и непълнолетни
лица под 18 годишна възраст ще бъдат
допускани само с пълнолетен придружител
и попълнена от него декларация.
Клубът съобщава, че на
стадиона няма да бъдат допускани фенове
в нетрезво състояние, с оръжия, опасни
предмети, пиротехнически средства,
запалки, бутилки, както и шишенца парфюм
и дезодорант. Расистките скандирания,
както и използването на лазери от
трибуните по време на мача, са абсолютно
забранени. ПФК „Лудогорец“ напомня,
че всички привърженици подлежат на
щателна проверка по входовете, като
забранените предмети ще бъдат изземвани.





