„Бегачите са най-различни
като професия и интереси, но са позитивно
настроени и това е най-важното. Участват
в подобни спортни предизвикателства,
за да предизвикват себе си, да открият
възможностите си. Тренирайки се чувстваме
в по-добра форма, но го правим и заради
общуването и новите запознанства с
позитивни хора“. Това каза
председателят на „Зелена стъпка“ Цоньо
Пенев за „Екип 7“, след което даде някои
пояснения и за предстоящата голяма
разградска проява:
„В шестото издание на
„Лудогорския маратон“ ние показваме
красивата природа близо до Разград,
където хората рядко ходят и затова не
познават горите толкова дълбоко. Искаме
да популяризираме тази чиста природа
и самото Лудогорие. Развиваме трасето,
изграждаме пътеки и поддържаме
съществуващите. Това е състезание с
изключително много гора. Вероятно
състезанието с най-много гора измежду
всички, които се провеждат в България.
Целта винаги е била максимално голяма
част от трасето да бъде изцяло в гора,
с най-много бягане на сянка. Освен това
избягваме асфалта. Стараем се трасето
да бъде по горски пътеки и черни пътища.
Всички подобрения на трасето се правят
с тази цел“.
Снимка: Димитър ЦАНКОВ





