Ето как изглежда улица
„Бели Лом“ на 100 метра от центъра на
Разград. Същинска джунгла. Целият тротоар
е обзет от треви и храсти, а улицата – от
дървета.
Такова чудо не е било
от 30 години досега. Не могат да се движат
нормално нито пешеходци, нито коли. Да
те е страх да минеш по нея. През деня
излизат змии, а по тъмно не знаеш кой ще
изскочи от храстите и какво може да ти
се случи.
Чудо невиждано. А уж
живеем в областен град…
Що за кмет, що за чудо?
Г-н Василев дали изобщо някога се е
решавал да мине по улиците на Разград
без кола, за да види в какво състояние
са? Може би не …
Освен че градът ни е
буренясал, ами е и вмирисан. Пак започнаха
зловонията вечер и сутрин. Затова
населението на Разград намаля наполовина
и ще продължава да намалява. Как не, като
не може да се живее нормално в такъв
град. А иначе си плащаме данъците, но
защо ли? Явно парите не достигат за
почистване и поддържане на улиците и
градинките, но пък за заплати на
многобройните чиновници, които са на
държавна хранилка, винаги се намират.
Населението на града намалява, а
общинската и държавна администрация
се увеличават. Всички ъгълчета на
междуетажните площадки на многоетажната
сграда на Общината бяха преградени и
превърнати в допълнителни стаи и кабинети
за господата чиновници. Вместо да
намаляват, те се увеличават. Кого
обслужват многобройните чиновници,
като не останаха хора в града? Като се
има предвид, че в днешно време всички
работят с компютри и цялата информация
се съхранява в тях, а преди 30 години
всичко се пишеше на ръка, и въпреки това
общинските чиновници бяха много по-малко.
А говорим и за супер компютър, който
скоро щял да бъде доставен. Какво ли ни
чака още?
Гинка ИВАНОВА
Разград
П.п. Целият град
буреняса и потъна в боклуци. Дори и
централната част не се поддържа добре,
а да не говорим за периферията. Тази
картина се отнася не само за улица „Бели
Лом“ но и за много други улици в града.
И вместо да става по добре, то обратното
– става все по-зле, за жалост. Но въпреки
това, живеем с надеждата, че все някой
ден ще изгрее слънце и по нашата улица.




