

Двете села в областта – разградското Киченица и исперихското Къпиновци, които от известно време бяха без кметове, вече си имат титуляри, стана ясно след проведените в неделя частични избори.
За поста в Киченица имаше трима кандидати. Още на първия тур със 169 гласа за победител бе обявен Юзджан Рамаданов от ГЕРБ. Всъщност той беше избран за кмет на селото на редовните местни избори през октомври 2019 година. Тогава Рамаданов представляваше ДПС. Впоследствие обаче Общинската избирателна комисия прекрати предсрочно пълномощията му. Причината бе, че той не е преустановил търговската си дейност в определения законов срок. На второ място се класира Рахим Чаушев от ДПС със 141 гласа. Трети е Дамян Йосифов от БСП получил едва 21 гласа.
За кметското място в Къпиновци претендираха Зейти Адем от ДПС и Ерсан Мюмюн от ГЕРБ. Тук убедително спечели кандидатът на Движението за права и свободи, който е предпочетен от 90 свои съселяни при общо Юзджан Рамадановгласували 136.
Тук нови избори се наложиха, тъй като предишният кмет Ариф Васви бе назначен за заместник-кмет на община Исперих.